Závody Lipovka 14.5.2016

14. května v 11:52

Letošní sezónu jsme zahájili úspěchem.

Do Lipovky se vyrazilo za zataženého počasí, kdy se každou chvíli čekal déšť. Honza po osmé hodině vyrazil s přepravníkem na Novou Ves, kde naložil Deryka a Lucku. Péťa zase jezdce a "fanklub" do auta a vyrazilo se na cestu. Po vyložení koní si je holky začaly připravovat a Honza jel pro třetího koně do Dlouhé Vsi. Už když se dovezla Spring, počasí se začalo umoudřovat a začalo na nás pokukovat sluníčko, které nás provázelo po celý den.

Začátek sezóny jsme začali pozvolna a netlačili jsme koně ani jezdce do "vysokých" parkurů. Eliška Pišlová s Luckou a Derykem jeli parkur 50 cm. S Luckou se Eli trochu prala, ale nakonec se holky domluvily a parkur dokončily. S Derykem se Eliška shodla mnohem lépe a předvedli moc hezkou jízdu, která jim nakonec vynesla krásné druhé místo.

Do parkuru 60 cm za naše "barvy" nastoupila Eliška Masaříková s Derykem a Honza Hégr se Springboard. Eliška s Derykem trochu zápasila na první překážce, ale zbývající kurz zvládli perfektně, proto vybojovali krásné 6 místo. Honza trochu zabloudil na parkuru, ale jinak předvedl hezkou plynulou jízdu, proto jsme je dohlásili ještě do parkuru 70 cm. Až do předposledního skoku to byla krásná jízda, ale poté přišla zkouška jezdce - 3 vyhnutí, ale i tak parkur dojeli a myslím, že se nemají za co stydět.

Na první závody jsme sklidili velké úspěchy, ale víme, že je stále na čem pracovat a zlepšovat se, proto pokračujeme v tréninku a těšíme se na další závody.