2. Dětský den na Nové Vsi

31. května v 10:00

Vše připraveno, můžeme začít...

Jako v loňském roce jsme ve spolupráci s obcí Skuhrov na Bělou uspořádali dětský den.

Dětský den byl zahájen ve 14 hodin. Pro děti byly připraveny 4 dílčí souteže (hod podkovou, přenášení vajíček, skákání v pytli, hod na terč), trampolína, skluzavka, 2 velké souteže, které probíhaly na hlavním "place", dílnička, malování na obličej, 4 ukázky a v neposlední řadě vožení na koních.

Po příchodu si děti vyzvedly poukázky na párek a pití. Na začátek se nám představil klub Rarášek se svou ukázkou agilit, které se účastnila i naše svěřenkyně Eliška Masaříková se svou fenkou Máňou. Klub nám zajistil nejen krásné předvedení svých svěřenců, ale také jsme se dozvěděli zajímavé informace. Ještě něž ukázka skončila začalo pršet a jak se nakonec ukázala, ne naposled. Hned poté přišla na řadu jedna z hlavních soutěží - překážková dráha s koloběžkami. Za hlavní souteže si každé dítko odneslo drobnou sladkou cenu a první 3 větší ceny.  V soutěži zvítězila Kačka Binková.

Další ukázkou byl v poslední době velmi oblíbený králičí hop. Zde se nám představil Filip Ungrád, Míša Ungrádová, Diana Kuřátková a opět Eliška Masaříková. Všechny čtyři dvojice ukázali, jak šikovní králíkové jsou a přidali velmi překvapivé informace o králičích rekordech. Po této ukázce se děti mohly utkat v pojídaní 1/4 koláče. Z důvodu velkého věkového rozdílu jsme utvořily dvě skupiny. V malých dětech zvítězila Karolínka Jandíková a mezi velkými "naše Kyselina" Kačka Binková. Obě si odnesly jako cenu koláč "jako talíř". Mezi tím se připravila další soutěž určená pro děti s rodiči případně starším sourozence. V této soutěži nenašly přemožitele Kačka Binková a Martinka Ježková. Bohužel v tomto okamžiku se spustil hrozný liják a my přemýšleli, zda nemáme dětský den ukončit o něco dříve.

Peťa měla již připraveného koně na ukázku drezúry a Láďa Hradecký zase praktickou ukázku požární ochrany, tak jsem usoudili, že nejsme z cukru a dotáhneme to do konce. Šerif Petr Binko nám zapálil papírové domečky, které nám nakreslily v průběhu odpoledne děti a Láďa nám vysvětlil správné použití hasících přístrojů a děti si hašení mohly vyzkoušet.

Celé odpoledne nám zakončila Petra Pišlová s valachem Sky Creative Ice B s ukázkou drezúry i když se kvůli počasí musela upravit. Celé kolbiště se kvůli přívalu deště změnilo v kluziště, ale oba přes nelehký terén zvládli zajet velmi povedenou ukázku a to jim nazávěr déšť ještě zhoustl.

Tímto jsme dětský den ukončili a doufáme, že na přes rok se nám počasí trochu odvděčí a bude krásný slunečný den.

Další fotografie na https://www.zonerama.com/NaVenkove/Album/1693824 - foto Jan Hégr, Jiří Kops